top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Gegužės 17 d. Pasaulinė hipertenzijos diena

Ar žinote savo kraujospūdžio rodmenis?


Šiandien - Pasaulinė hipertenzijos diena. Tarptautinės hipertenzijos draugijos bei kitų sveikatos organizacijų iniciatyva, kasmet, gegužės 17-ąją stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į grėsmingas bei ilgalaikes šios ligos sukeliamas pasekmes sveikatai, gyventojai raginami pasitikrinti savo arterinį kraujo spaudimą, supažindinami su įvairiomis prevencijos priemonių programomis.


Lietuvoje arterinės hipertenzijos paplitimas yra išties didelis. Statistiniai duomenys skelbia vis didėjančius mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų šalyje skaičius.

Lėtinės neinfekcinės ligos lemia du trečdalius visų mirčių pasaulyje, o širdies ir kraujagyslių ligos yra pagrindinė mirties priežastis tarp visų lėtinių neinfekcinių ligų. Hipertenzija – svarbiausias pastarųjų ligų išsivystymo rizikos veiksnys.


Mielieji, būkime atsakingi už savo sveikatą! Matuokime arterinį kraujo spaudimą ir rekomenduokite tai daryti artimiesiems.


Mūsų klinikos kardiologas konsultuoja, diagnozuoja, atlieka būtinus tyrimus ir gydo įvairias širdies ir kraujagyslių ligas: hipertenziją, širdies ritmo sutrikimus, širdies nepakankamumą, išeminę širdies ligą ir kt.


„Sveikatos garante“ atliekama:


✔ veloergometrija (širdies krūvio testas);

✔ širdies echoskopija su doplerizacija;

✔ elektrokardiograma;

✔ stebėsena Holterio monitoriumi bei įvairūs kraujo tyrimai.


Garantuojame greitas ir kokybiškas sveikatos paslaugas!

4 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page