top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Gegužės 31 d. Pasaulinė diena be tabako

Meskime rūkyti! Pradėkime sveikatintis! Būti sveikiems yra ir naudinga, ir madinga!


Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako. Deja, nepaisant pasiekiančių žinių apie dūmo pešimo žalą, šis priklausomybę sukeliantis įprotis vis dar išlieka ypač populiarus. Sunku išvengti priklausomybių, o dar sunkiau jų atsikratyti. Šiandien – dieną be tabako – visų rūkalių prašoma padėti cigaretes į šalį, susilaikyti. Galbūt kažkam tai taps akstinu mesti šį žalingą įprotį visam laikui? 

Rūkantis cigaretę žalą daro ne tik sau – jis kenkia šalia esantiems žmonėms! Tabako degimo procese išsiskiria toksinės medžiagos, turinčios stiprų kancerogeninį poveikį, todėl nuodijasi ir pats rūkalius, ir esantys jo artimoje aplinkoje. 


Kasmet nuo tabako vartojimo miršta daugiau nei 8 mln. žmonių. Nuo pasyvaus rūkymo kiekvienais metais Anapilin iškeliauja beveik 1,2 mln. Žemės gyventojų! 


Rūkymas – pagrindinė plaučių ligų atsiradimo priežastis, lemianti išties greitą plaučių funkcijos blogėjimą. Jis gali sukelti lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL), taip pat lėtinį bronchitą, astmą, tuberkuliozę ar net ir plaučių vėžį. 


Nepaleidžiate iš rankų cigaretės? Rūkote pasyviai? Atvykite pas „Sveikatos garanto” pulmonologą. Metas pasitikrinti!0 peržiūrų0 komentarų

Comments


bottom of page