top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Gegužės 8 d. Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena

Nuo 2013-ųjų gegužės 8-ąją pasaulyje minima Kiaušidžių vėžio žinomumo diena. Šiemet pažymime 10-ąsias šios ligos aktualijoms skirtas metines.

Kiaušidžių vėžys – sudėtinga ir ne taip greit diagnozuojama liga. Todėl gydytojai dažniausiai susiduria su pacientėmis, sergančiomis jau pažengusia – ne pirmos stadijos – liga. Manoma, kad net 75 proc. atvejų įvardijamas jau trečios ar net ketvirtos stadijos vėžys!


Vėlyvą diagnostiką dažniausiai lemia tai, jog ši liga neturi išskirtinių simptomų, t.y. būdamas pradinės stadijos kiaušidžių vėžys – tiesiog besimptomė liga. Vėliau apie vėžinį susirgimą gali signalizuoti bendras silpnumas, pilvo skausmas bei pilvo apimties didėjimas, svorio kritimas, šlapinimosi ar tuštinimosi sutrikimai, išskyros iš makšties, dusulys.

Statistikos duomenimis, pasaulyje nuo kiaušidžių vėžio kasmet miršta daugiau nei 140000 asmenų. Lietuvoje kiekvienais metais skaudžią diagnozę išgirsta apie 400-500 moterų. Nors gydymo galimybės gerėja, tačiau rezultatai, deja, nedžiugina – būdamas pagal dažnumą aštuntas pasaulyje kiaušidžių vėžys vis dar pirmauja onkoginekologinių ligų mirtingumo sąraše.


Kiaušidžių vėžys diagnozuojamas tiek jaunoms moterims, tiek ir vyresnės kartos atstovėms. Epiteliniu, sudarančiu 90 proc. atvejų, kiaušidžių vėžiu dažniausiai susergama po menopauzės, o neepitelinis, apimantis likusius 10 proc. susirgimų, įprastai nustatomas jaunesnėms, nesulaukusioms pensinio amžiaus pacientėms.

26 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page