top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Gegužės 8 d. Pasaulinė kiaušidžių vėžio žinomumo diena

Kasmet nuo šio vėžio miršta daugiau nei 140 000 moterų. Lietuvoje kiekvienais metais skaudžią diagnozę išgirsta apie 400 silpnosios lyties atstovių. Nors gydymo galimybės gerėja, tačiau rezultatai, deja, nedžiugina – būdamas pagal dažnumą aštuntas pasaulyje kiaušidžių vėžys vis dar pirmauja onkoginekologinių ligų mirtingumo sąraše.


Kiaušidžių vėžys – išties klastinga ir ne taip greit diagnozuojama liga. Dažniausiai gydytojams tenka susidurti su pacientėmis, kurių vėžio išplitimas, deja, jau būna peržengęs pirmos stadijos ribas… Statistikos duomenimis, net 75 proc. atvejų įvardijamas jau trečios ar net ketvirtos stadijos vėžys!

Vėlyvą diagnostiką dažniausiai lemia tai, jog būdamas pradinės stadijos kiaušidžių vėžys – tiesiog besimptomė liga, t.y. moteriai nepasireiškia jokie išskirtiniai simptomai. Tik kiek vėliau apie vėžinį susirgimą gali signalizuoti bendras silpnumas, pilvo skausmas bei pilvo apimties didėjimas, svorio kritimas, šlapinimosi ar tuštinimosi sutrikimai, išskyros iš makšties, dusulys.  

Kiaušidžių vėžys diagnozuojamas tiek jaunoms moterims, tiek ir vyresnės kartos atstovėms! Epiteliniu, sudarančiu 90 proc. atvejų, kiaušidžių vėžiu dažniausiai susergama po menopauzės, o neepitelinis, apimantis likusius 10 proc. susirgimų, įprastai nustatomas jaunesnėms, nesulaukusioms pensinio  amžiaus pacientėms. 

Nors kiaušidžių vėžio atsiradimo priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau vis tik reiktų atkreipti dėmesį į ligos riziką padidinančius veiksnius (giminės genetikos ypatumus, persirgtas kiaušidžių uždegimines ligas, ankstyvą menstruacijų pradžią ar vėlyvą menopauzę, medikamentinį gydymą nuo nevaisingumo ir kt.).


Atminkite, jog ginekologo konsultacija kartą per metus yra tiesiog būtina! 

Klinikos „Sveikatos garantas” ginekologai dėl kiaušidžių vėžio profilaktikos rekomenduoja į gydytoją kreiptis dažniau nei vieną kartą per metus – šis išties agresyvus vėžys iki paskutiniųjų stadijų gali išvešėti tiesiog keletos mėnesių laikotarpyje! 

Mielosios, būkite budrios, būkite sveikos! Jūsų patogumui klinika „Sveikatos garantas“ jau dirba ir šeštadieniais.3 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentários


bottom of page