top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Kovo 13 d. Pasaulinė inkstų diena

Šiandien – Pasaulinė inkstų diena. Ar tikrai viską žinote apie inkstus? Apie jų funkcijas žmogaus organizme, ligas? Apie taikomas prevencijos priemones, profilaktikos galimybes?


Nedidelis porinis pupelės formos organas yra ypač svarbus! Inkstai filtruoja kraują, palaiko organizme skysčių ir mikroelementų pusiausvyrą bei šarmų ir rūgščių balansą. Jie ženkliai prisideda prie tinkamo endokrininės sistemos funkcionavimo (raudonųjų kraujo kūnelių aktyvinimo, kaulų formavimuisi būtino kalcitriolio gamybos ir kt.).


Išskiriamos ūmios (ūmus inkstų nepakankamumas, inkstų akmenys ir kt.) ir lėtinės (lėtinis inkstų uždegimas, policiztozė, akmenligė ir kt.) inkstų ligos. Pastarąsias vienija tai, jog laikui bėgant, negydant ima vystytis lėtinis inkstų nepakankamumas.


Statistika negailestinga - kas dešimtas suaugęs žmogus serga kokia nors lėtine inkstų liga!

Dažnas nekreipia dėmesio į nespecifinius simptomus (patinusius ar pajuodusius paakius, pablyškusią odą, mieguistumą, nuovargį ir kt.), ir liga toliau nekliudoma vystosi… Susizgrimbama tuomet, kai akivaizdžiai ima matytis patinimai, sumažėja skysčių iš organizmo išsiskyrimas bei pakyla kraujospūdis. Šie simptomai signalizuoja, jog liga jau išties gerokai pažengė.


Inkstams padėsime, jei daugiau judėsime, mankštinsimės, tinkamai maitinsimės, vengsime žalingų įpročių, stresų bei sureguliuosime darbo ir poilsio režimą. Ir nepamiršime išgerti reikiamo kiekio vandens!


Jei turite sveikatos problemų, tačiau nežinote, ar dėl inkstų veiklos, atvykite į kliniką „Sveikatos garantas“.Jūsų laukia aukštos kvalifikacijos profesionalų kolektyvas: šeimos, vidaus ligų gydytojai, endokrinologai, pulmonologai, urologai, akušeriai-ginekologai, intymios sveikatos ir kitų sričių specialistai.

7 peržiūros

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page