top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Kovo 24 d. Pasauline tuberkuliozės diena

Kovo 24-oji – Pasaulinė tuberkuliozės diena. Šiandien siekiama didinti informuotumą ne tik apie šią ligą, bet ir paskatinti visuomenę labiau domėtis ir kitomis, epidemijas sukeliančiomis, ligomis.

Kvėpavimo organų tuberkuliozė – sunki, tuberkuliozės mikobakterijos sukeliama infekcinė liga, plintanti per orą su dalelėmis. Liga pasireiškia stipriu, daugiau nei tris savaites trunkančiu kosuliu, net kraujingu atsikosėjimu, skausmu krūtinėje, silpnumu, apetito stoka, karščiavimu, naktiniu prakaitavimu. Dažniausiai tuberkuliozė pažeidžia plaučius. Negydomas, tuberkulioze sergantis žmogus gali net mirti.

Klinikos „Sveikatos garantas“ pulmonologai įspėja, jog plaučių ligos, sukeliančios pasunkėjusį kvėpavimą, kasdienį kosulį, švokštimą ar dusulį, gali turėti įtakos ir kitų sveikatos sutrikimų apraiškoms. Todėl plaučių, kvėpavimo takų ligas būtina gydyti laiku ir tinkamai.

Mūsų klinikos gydytojai rekomenduoja skirti daugiau dėmesio sveikatai. Tam, kad pavasarį nejaustume silpnumo, nuovargio, būtume dėmesingesni bei darbingi, būtina rūpintis sveikata.

Tačiau jei sveikatos būklę iš rikiuotės išvedė sunkiai persirgtas koronavirusas, nedelsdami kreipkitės į medikus. Mūsų klinikos gydytoja pulmonologė konsultuoja dėl po COVID-19 persirgtos infekcijos išliekančių simptomų (kosulio, dusulio, bendro silpnumo ir kt.) ir gydo pokovidinį sindromą.


Kvėpuoju giliai, kvėpuoju ramiai - korona įveikta tikrai!

12 peržiūrų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page