top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Lapkričio 18 - 24 d. d. Pasaulinė supratimo apie antibiotikus savaitė

Antibiotikai: prevencijos ir bendradarbiavimo galimybės


Lapkričio 18-oji  – supratimo apie antibiotikus Europoje diena – atvers duris  Pasaulinei supratimo apie antibiotikus savaitei. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas antimikrobinių vaistų efektyvumo ateities kartoms išsaugojimo  galimybėms, skirtingų sektorių, susijusių su antibiotikų taikymu, bendradarbiavimui bei antimikrobinio atsparumo problemos medicinos lauke analizei

.  

Įvairiuose renginiuose visuomenė bus informuojama apie neracionalų antibiotikų vartojimą bei grėsmes, kurios kyla tuomet, kai šiais vaistais piktnaudžiaujama. Reikia pripažinti, kad tiek netinkamas antibiotikų vartojimas, tiek ir antimikrobinis atsparumas yra ne lokali regioninė, o pasaulinė sveikatos problema.

Kas lemia mikrobų atsparumą? Galima įvardinti ne vieną priežastį, tačiau vienos esmingiausių – savigyda, skausmo malšinimas ar virusinių ligų gydymas antibiotikais, netinkamas antimikrobinių preparatų pasirinkimas bei gydymo trukmės ir dozavimo nepaisymas. 


Atminkime: Gydymą antibiotikais gali skirti tik gydytojas! 


Nelikime abejingi, vartokime antibiotikus atsakingai! 


Norėdami efektyviau įvertinti savo sveikatos būklę, apsilankykite pas klinikos „Sveikatos garantas“ šeimos gydytoją, kuri atliks ne tik profilaktinius sveikatos tikrinimus, bet ir konsultuos, diagnozuos ligą bei skirs tinkamą gydymą.


Šeimos gydytojas Jums išduos ir reikalingas sveikatos pažymas (elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, sveikatos pažymos vairuotojams, darbui, leidimui įsigyti ginklą, laivavedžiams ir kt.).


Garantuojame greitas ir kokybiškas sveikatos paslaugas! 2 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page