top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Liepos 1 d. Liepos mėnuo – sarkomos žinomumo mėnuo

Liepos mėnuo – sarkomos žinomumo mėnuo 


Sarkoma – grėsminga liga. Dėl to, kad navikas gali formuotis jungiamajame audinyje, sarkoma randama ir kauluose, ir kremzlėse, ir riebaliniame audinyje, net ir kraujagyslėse ar kituose organizmo audiniuose. Būtent dėl šių priežasčių sarkoma pasižymi daugelių rūšių. Todėl išsivystanti įvairiuose organuose sarkoma vadinama viena agresyviausių vėžio formų.

Įvairaus dydžio sarkomos dažniausiai diagnozuojamos galūnėse. Išaugusį ant kojos ar rankos gumbą gali pastebėti ir pats sergantysis. Diagnostika daug sudėtingesnė tuomet, kai sarkoma išsivysto pilvo, galvos ar kitose organizmo srityse. Kol navikas neišsiplečia tiek, kad ima spausti šalia esančius organus, žmogus išties nejaučia jokių simptomų. 

Kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 150 sarkomos atvejų. Riziką susirgti šiuo vėžiu turi asmenys, kurių šeimos nariams buvo diagnozuota sarkoma, žmonės, kenčiantys dėl sutrikusios limfinės sistemos ar kontaktuojantys su specifinėmis cheminėmis medžiagomis, jonizuojančia spinduliuote, bei tie, kuriems pasireiškė virusinė Herpes-8 infekcija.  


Nebūkite abejingi sveikatai! Užčiuopę nors ir mažiausią įtartiną guzelį, kuo skubiau kreipkitės į šeimos gydytoją. Yra tikimybė, kad bus rastas tik ankstyvos stadijos navikas.


Nugalėk ligą! Nugalėk vėžį! 


Norėdami efektyviau įvertinti savo sveikatos būklę, apsilankykite pas klinikos „Sveikatos garantas“ šeimos gydytoją, kuri atliks ne tik profilaktinius sveikatos tikrinimus, bet ir konsultuos, diagnozuos ligą bei skirs tinkamą gydymą.


Šeimos gydytojas Jums išduos ir reikalingas sveikatos pažymas (elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, sveikatos pažymos vairuotojams, darbui, leidimui įsigyti ginklą, laivavedžiams ir kt.).


Taigi, kuo anksčiau bus diagnozuota liga, tuo pacientas turi didesnę galimybę pasveikti. Laukiame!1 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comentarios


bottom of page