top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Liepos 25 d. Pasaulinė skendimo prevencijos diena

Paskęsti gali bet kas, bet neturėtų niekas!


Ši diena kalendoriuje pažymėta ne taip jau seniai – liepos 25-ąją Pasaulinė skendimo prevencijos diena minima nuo 2021-ųjų. Tokia diena radosi dėl būtinybės atkreipti visuomenės dėmesį į tragiškus skendimo atvejus, žmonių žūtis paskęstant bei galimybės imtis priemonių kelio šiems skauduliams užkirtimo.


Šios dienos tikslas – paraginti žmones prie vandens ar vandens telkinyje būti atsakingesniems, priminti vaikų mokymosi plaukti svarbą, tėvams akcentuoti vaikų priežiūros poilsiaujant klausimus, pabrėžti taisyklių paplūdimiuose laikymosi bei pirmosios pagalbos suteikimo nelaimės atveju reikšmę.


Statistikos duomenimis, kasmet pasaulyje nuskęsta daugiau nei 236 000 žmonių. Toks skaičius talpina ne tik liūdnai pasibaigusius neatsargaus elgesio vandenyje sukeltus paskendimus, bet ir asmenų žūtis potvynių metu.

Rimtai verčia susimąstyti faktas, jog paskendimas – viena iš dešimties pagrindinių vaikų bei jaunuolių (iki 24-erių metų amžiaus) mirties priežasčių.


Nors per paskutinius dešimtmečius skendimų Lietuvoje ir sumažėjo, tačiau padėtis vis dar yra bloga, nes Lietuva patenka į šalių, turinčių imtis neatidėliotinų priemonių situacijos gerinimui, sąrašą.


Rizika nuskęsti ženkliai padidėja tuomet, kai žmogus yra linkęs į savižudybę, girtauja, netinkamai įvertina savo jėgas, neatsakingai elgiasi ar tampa nelaimingo atsitikimo auka. Ypač būtina stebėti prie vandens žaidžiančius vaikus!


Skendimas yra problema, kuriai neabejingos visos pasaulio tautos. Mes visi turime imtis veiksmų, kad išvengtume nelaimės, kad žemyn leistųsi skendimo rodiklių kreivė, kad nežūtų vaikai, kad gebėtume suteikti pagalbą ir kad laiku kreiptumėmės į medikus. O tam, kad galėtume padėti kitiems, pasirūpinkime savo sveikata!

Norėdami efektyviau įvertinti savo sveikatos būklę, apsilankykite pas klinikos „Sveikatos garantas“ šeimos gydytoją, kuri atliks ne tik profilaktinius sveikatos tikrinimus, bet ir konsultuos, diagnozuos ligą bei skirs tinkamą gydymą.


Šeimos gydytojas Jums išduos ir reikalingas sveikatos pažymas (elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, sveikatos pažymos vairuotojams, darbui, leidimui įsigyti ginklą, laivavedžiams ir kt.).


Garantuojame greitas ir kokybiškas sveikatos paslaugas!1 peržiūra0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page