top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Liepos 28 d. Pasaulinė Hepatito diena

Liepos 28-oji - Pasaulinė hepatito diena. Šiandien įvairios šalių sveikatos priežiūros įstaigos, tarptautinės sveikatos organizacijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitų keliamą pavojų. Ši kepenų uždegimo problematikai skirta diena pasirinkta neatsitiktinai – ji susieta su tyrėjo,  Nobelio premijos laureato ir hepatito B viruso atradėjo B. S. Blumbergo

gimimo diena.


Kepenys – svarbus organizmo medžiagų apykaitos procesus reguliuojantis organas, didžiausia žmogaus virškinimo sistemos liauka (sveria apie 1,5 kg). Kepenų ligos yra išties labai apgaulingos ir sunkiai gydomos. Prasidėjus kepenų pakitimams, simptomai nėra juntami. Sergančiajam neskauda todėl, kad kepenyse nėra skausmo receptorių. Dėl to, jog simptomatika pasireiškia tik vėlyvose stadijose, dažniausiai kepenų ligos diagnozuojamos pavėluotai.


Iš pradžių pacientas jaučia silpnumą, skausmą dešiniajame šone, jį pykina, dingsta apetitas. Vėliau išryškėja tipiškesni kepenų uždegimams simptomai: pagelsta oda, sutrinka virškinimas, randasi skausmai ne tik dešiniajame šone, bet ir padidėjusioje pilvo srityje. 

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, net apie 80 proc. sergančiųjų hepatitu nejaučia jokių simptomų! Manoma, kad Pasaulyje apytikriai vienas iš dvylikos žmonių (apie 500 milijonų) serga lėtiniu hepatitu B arba C. Dar didesnį nerimą kelia tai, kad didelei daliai užsikrėtusių žmonių liga yra nediagnozuota. Vadinasi, užsikrėtusieji platina virusą toliau... 


Negydomi hepatitai gali sukelti stiprius kepenų uždegimus, kepenų cirozę ar net vėžį!


„Sveikatos garante“ atliekami tiek išplėstiniai, tiek ir bendrieji kraujo tyrimai, parodantys pagrindinių kraujo rodiklių pokyčius, bei tyrimai, skirti tik vieno rodiklio analizei (glikemija, geležis, kalis, kalcis, magnis, vitD ir kt.). Ypatingą dėmesį skiriame kepenų, širdies, skydliaukės, inkstų ir kitų organų tyrimams.


Nepamirškite, kad prieš kraujo tyrimus į kliniką reikia atvykti nevalgius ir negėrus.


Jūsų patogumui jau dirbame ir šeštadieniais.


3 peržiūros

Naujausi įrašai

Rodyti viską
bottom of page