top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Rugsėjo 29 d. Pasaulinė širdies diena

Būkite dėmesingi savo širdies sveikatai!

Kasmet rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena. Šią dieną šalyje širdies ir kraujagyslių ligoms (ŠKL) skiriami renginiai aktualina ne tik didelio gydytojų dėmesio, pastangų bei sprendimų reikalaujančią, bet ir visos visuomenės sveikatą vis aktyviau veikiančią problemą. Širdies ir kraujagyslių ligomis – dažniausiai miokardo infarktu ir galvos smegenų insultu - suserga vis daugiau žmonių. Liūdina tai, jog šios ligos užklumpa ne tik vidutinio ar vyresnio amžiaus asmenis, bet ir jaunesnius, darbingo amžiaus žmones.


Skaudus faktas, jog pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje yra ŠKL tikrai verčia susimąstyti, tačiau, kad nuo šių ligų kasmet miršta daugiau nei 18 milijonų žmonių išties sunku net įsivaizduoti. Lietuvoje statistika nėra pozityvesnė – šios ligos per metus pasiglemžia daugiau nei 20 000 gyvybių.


Gydytojai, komentuodami susidariusią situaciją, įvardija ir vieną esminių mirties priežasties veiksnių – per didelį blogojo cholesterolio kiekį. Taip pat medikai išskiria ne tik šį reikšmingą veiksnį, o ir kitus, itin lemiančius širdies ir kraujagyslių ligų priežastingumą: aukštą kraujospūdį, rūkymą, menką fizinį aktyvumą, antsvorį, cukrinį diabetą, stresą, oro taršą ir kt.


Norint išvengti ŠKL kardiologai rekomenduoja išlaikyti normalią kūno masę – sveikiau maitintis, vesti aktyvų gyvenimo būdą, nerūkyti, apskritai vengti žalingų įpročių, reguliariai tikrintis sveikatą, laiku nustatyti ir gydyti aukštą kraujospūdį, perteklinį cholesterolio kiekį, cukrinį diabetą ir kt.


Ypač svarbu visus skatinti užsiimti ligų prevencija. Galbūt šiandiena paskatins nepersivalgyti, mesti rūkyti ir pradėti mankštintis, sportuoti, atidžiau stebėti, ką dedame į burną? Rūkymo, nutukimo, netinkamos mitybos bei fizinio neveiklumo problemos pačios savaime neišnyks – tam reikia įdėti nemažai pastangų. Todėl neatidėliokime! Spręskime jas tuojau pat!


Gera širdies būklė – viso pasaulio gerovė!


19 peržiūrų0 komentarų

コメント


bottom of page