top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Rugsėjo 15 d. Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

Vyrai, nedelskite! Atminkite, jog negydomi uždegimai gali sukelti vėžinius susirgimus!


Rugsėjo 15-ąją minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu (PCa) diena. Lietuvos urologų draugija skatina vyrus atkreipti didesnį dėmesį į savo intymią sveikatą.


Lietuvoje prostatos vėžiu kasmet suserga daugiau nei 4000 vyrų. Būtent prostatos vėžys šiuo metu yra dažniausiai tarp visų onkologinių susirgimų diagnozuojama liga. Nors nuo 2008-ųjų ir pastebimas mirtingumo mažėjimas nuo PCa, tačiau visa statistika apie šią ligą tikrai nedžiugina – prostatos vėžiu serga beveik kas trečias vyresnis nei 50-ies metų vyriškis.


Manoma, jog genai ir amžius yra vieni pagrindinių veiksnių, darančių įtaką prostatos vėžio atsiradimui. Anksti diagnozuota liga yra išties išgydoma. Taikant profilaktines priemones tikrai įmanoma atitolinti šios ligos grėsmę ar net apskritai ja nesusirgti.


Prostatos vėžio klastingumas slypi tame, jog ilgus metus ir lėtai liga prostatoje gali vystytis nesukeldama jokių simptomų! Todėl reguliarus tikrinimasis tampa pačia efektyviausia profilaktika.

Įsidėmėkite! Jau prasidėjusios ligos simptomai atitinkamai reiškiasi komplikuotu šlapinimusi – jis būna skausmingas ir dažnas. Taip pat kankina nuolatinis noras šlapintis, skausmai dubens bei juosmens srityje. Vėliau ima mažėti potencija, ženkliai krinta svoris, šlapime ar spermoje pasirodo kraujas. Jei teko pajusti nors vieną iš šių simptomų, būtinai kreipkitės į gydytoją.


Klinikos „Sveikatos garantas“ gydytojas urologas konsultuoja (teikia ir nuotolines konsultacijas), diagnozuoja ir gydo pacientus, sergančius urologinėmis prostatos, inkstų, šlapimo pūslės, šlaplės ligomis, skiria ypatingą dėmesį vyrų vaisingumo, seksualinės funkcijos sutrikimams bei dažniausių urologinių ligų profilaktikai ir ankstyvai jų diagnostikai.


Klinikoje atliekama:

  • urofluometrija;

  • šlapimo takų (inkstų, šlapimo pūslės) echoskopija;

  • prostatos, sėklidžių, kapšelio echoskopija.

Klinikos „Sveikatos garantas“ gydytojai rekomenduoja reguliariai tikrintis, tinkamai maitintis, stengtis judėti, mankštintis ir taikyti veiksmingas profilaktines priemones.


Vienas iš ypač efektyvių, prostatos funkcijas stiprinančių gydymo metodų – inovatyvios DDR terapijos procedūros. Individualios ir neskausmingos, intymią sveikatą gerinančios sesijos, kurių metu net nereikia nusirengti, padės užkirsti kelią prostatos ligoms, sukurs tinkamas sąlygas susirgimų prevencijai.4 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page