top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Spalio 18 d. Pasaulinė menopauzės diena

Spalio 18-ąją minima Pasaulinė menopauzės diena. Kasmet šią dieną ypatingas dėmesys sutelkiamas į atitinkamai vieną renginiuose analizuojamą menopauzės aspektą, t.y. pasirenkama siauresnė tema. Pavyzdžiui, ankstesniuose minėjimuose buvo aktualizuoti priešlaikinio kiaušidžių nepakankamumo, nuotaikų kaitos, kaulų sveikatos ar moters pripažinimo menopauzės tarpsnyje klausimai. Šiais metais Pasaulinės menopauzės dienos pokalbių objektas – širdies ir kraujagyslių sistemos ligos.


Nuo 2009-ųjų Tarptautinės menopauzės draugijos bei Pasaulinės sveikatos organizacijos iniciatyva, spalis – informavimo apie menopauzę mėnuo. Būtent spalio mėnesį skatinama kuo efektyviau paskleisti žinias apie menopauzę, siekiama, kad tikslinė komunikacija vyktų sklandžiai, tikimasi, jog vykstantys įvairūs renginiai padės pagerinti moterų sveikatą ir gyvenimo gerovę.


Menopauzės išvengti, deja, neįmanoma, tačiau pagerinti gyvenimo kokybę tikrai galime. Taigi, kaip palengvinti menopauzę? Kaip sušvelninti jos simptomus? Ar tikrai verta keisti gyvenimo būdą?

Pirmiausia – sulaukus keturiasdešimties ar tuomet, kai menstruacijos tampa nereguliarios, rekomenduojame gydytojo ginekologo pasiteirauti, ko laukti, kai teks susidurti su menopauze. Net jei kūnas dar nejaučia simptomų, svarbu žinoti, ko tikėtis ir kaip į tai reaguoti. O jau įžengus į klimakterinį laikotarpį, jei to prireiks, medikas pritaikys tinkamą gydymo metodą.


Taip pat patariame gyventi aktyviai, sveikai maitintis ir reguliariai tikrintis sveikatą. Galbūt ši diena paskatins imtis veiksmingų sveikatinimosi priemonių ir motyvuos pradėti naują gyvenimo etapą?


Mielosios, atraskite pačius tinkamiausius bei paveikiausius sveikatinimosi būdus. Būkite sveikos, darbingos ir kūrybingos!


„Sveikatos garanto“ gydytojų ginekologų kolektyvas rekomenduoja moterims į kliniką atvykti pasitikrinti profilaktiškai ar pajutus nepageidautinus simptomus. Nedelskite!


2 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page