top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Spalio 21 d. Pasaulinė jodo trūkumo sutrikimų diena

Kiekvienų metų spalio mėnesio pabaigoje minima Pasaulinė jodo trūkumo sutrikimų diena. Šią dieną dėmesys sutelkiamas į jodo nepakankamumo sukeliamus sutrikimus, svarbaus sveikatai mikroelemento trūkumo organizme pasekmes bei prevencines priemones, taikomas norint nepajusti jodo stygiaus sukeltų simptomų.


Jodo trūkumo sutrikimai – svarbus veiksnys, smogiantis visuomenės sveikatos gerovei. Jodo deficito sukelti sutrikimai gali sutrikdyti protinį bei fizinį vystymąsi, pažeisti reprodukcinės sistemos funkcijas, iššaukti endeminio gūžio (strumos) formavimąsi.

Nors dėl valgomosios druskos jodavimo sutrikimų skaičius mažėja, tačiau įvairių prevencijos programų neatsisakoma, nes, kaip skelbia statistikos duomenys, net viena šeštoji pasaulio populiacijos vis dar priklauso šio sutrikimo rizikos grupei. Lietuva taip pat patenka į šalių, priskiriamų endeminiams jodo deficito regionams, sąrašą. Todėl šalies gyventojams – ypač vaikams bei nėščiosioms – būtina reguliariai atlikti tyrimus, sekti jodo kiekį organizme parodančius rodiklius, tinkamai taikyti prevenciją, o pajutus mikroelemento trūkumo sukeltus simptomus, kuo skubiau kreiptis į gydytoją.


Medikai pabrėžia, kad jodo, užtikrinančio normalų skydliaukės funkcionavimą, nedideliais kiekiais reikia gauti kasdien – tai garantuoja kokybišką hormonų, dalyvaujančių medžiagų apykaitoje, reguliuojančių organizmo augimą bei protinį ir fizinį vystymąsi, veiklą. Net ir nedidelis jodo stygius iššaukia nuovargį, nervingumą, jautrumą, kas atitinkamai mažina darbingumą, o jo kiekio organizme svyravimai sudaro sąlygas gūžio (strumos) formavimuisi. Jodo deficito simptomai gali reikštis mieguistumu, blogėjančia atmintimi, svorio didėjimu, vidurių užkietėjimu, prasta odos būkle, sumažėjusiu vaisingumu ir kt..


Jodo nepakankamumas nėštumo metu gali sukelti persileidimą, sutrikdyti vaisiaus smegenų bei nervinės sistemos vystymąsi, lemti gimsiančio naujagimio protinius ir fizinius sutrikimus, apsigimimus ar net tapti mirties priežastimi.


Jodo atsargas papildysite naudodami ne tik joduotą druską ar žuvų taukus, bet ir valgydami jūros gėrybes: jūros žuvis, jūros kopūstus ir kt.


Jei Jus kamuoja endokrininiai sutrikimai ar norite pasitikrinti profilaktiškai, atvykite į „Sveikatos garantą“. Mūsų klinikos endokrinologas įvertins, kiek veiksmingas yra anksčiau taikytas gydymas, konsultuos, kaip išvengti tiek ūmių, tiek ir lėtinių ligų komplikacijų, patars dėl antsvorio ar nutukimo, sveikos gyvensenos ir sveikos mitybos klausimais, aptars galimas prevencines priemones bei Jums skirs tinkamą gydymą. Klinikoje atliekama skydliaukės echoskopija bei skydliaukės mazgų biopsija.


Taip pat laukiame nėštukių. Patikėkite savo ir vaisiaus komfortabilią savijautą klinikos „Sveikatos garantas“ medikams. Gydytojai profesionalai prenatalinio laikotarpio metu suteiks atidžią nėščiosios ir kūdikio vystymosi proceso stebėseną, atliks būtinus kraujo bei patikros tyrimus (skryningą), vaisiaus genetinius ir 3D tyrimus, nustatys vaisiaus lytį.


23 peržiūros0 komentarų

댓글


bottom of page