• Sveikatos Garantas

Liepos 28 d. Pasaulinė Hepatito diena

Rūpinkimės savo sveikata, rūpinkimės esančiais šalia – susirgti hepatitu gali bet kuris iš mūsų!


Liepos 28-oji - Pasaulinė hepatito diena. Šiandien įvairios šalių sveikatos priežiūros įstaigos, tarptautinės sveikatos organizacijos siekia atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitų keliamą pavojų. Ši kepenų uždegimo problematikai skirta diena pasirinkta neatsitiktinai – ji susieta su tyrėjo, Nobelio premijos laureato ir hepatito B viruso atradėjo B. S. Blumbergo gimimo diena.Kepenys – svarbus organizmo medžiagų apykaitos procesus reguliuojantis organas, didžiausia žmogaus virškinimo sistemos liauka (sveria apie 1,5 kg).


Kepenų ligos yra išties labai apgaulingos ir sunkiai gydomos. Prasidėjus kepenų pakitimams, simptomai nėra juntami. Sergančiajam neskauda todėl, kad kepenyse nėra skausmo receptorių. Dėl to, jog simptomatika pasireiškia tik vėlyvose stadijose, dažniausiai kepenų ligos diagnozuojamos pavėluotai.


Infekcinis hepatitas – virusinės infekcijos sukeliamas kepenų uždegimas. Vienas nuo kito ligą sukeliantys A, B, C, D ar E virusai atitinkamai skiriasi savo pobūdžiu, t. y. plitimo ypatumais, vystymosi eiga, komplikuotumu, inkubaciniu laikotarpiu ir kt.


Iš pradžių pacientas jaučia silpnumą, skausmą dešiniajame šone, jį pykina, dingsta apetitas. Vėliau išryškėja tipiškesni kepenų uždegimams simptomai: pagelsta oda, sutrinka virškinimas, randasi skausmai ne tik dešiniajame šone, bet ir padidėjusioje pilvo srityje.


Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos statistika, net apie 80 proc. sergančiųjų hepatitu nejaučia jokių simptomų! Manoma, kad Pasaulyje apytikriai vienas iš dvylikos žmonių (apie 500 milijonų) serga lėtiniu hepatitu B arba C. Dar didesnį nerimą kelia tai, kad didelei daliai užsikrėtusių žmonių liga yra nediagnozuota. Vadinasi, užsikrėtusieji platina virusą toliau...


Negydomi hepatitai gali sukelti stiprius kepenų uždegimus, kepenų cirozę ar net vėžį!

Kvalifikuoti „Sveikatos garanto“ specialistai, siekiantys nustatyti organų ar jų dalių struktūrą, būklę bei esamas ligas, atlieka įvairių vidaus organų (kepenų, tulžies pūslės, inkstų, blužnies ir kt.), krūtų, kraujagyslių echoskopinius tyrimus.


„Sveikatos garante“ atliekami tiek išplėstiniai, tiek ir bendrieji kraujo tyrimai, parodantys pagrindinių kraujo rodiklių pokyčius, bei tyrimai, skirti tik vieno rodiklio analizei (glikemija, geležis, kalis, kalcis, magnis, vitD ir kt.). Ypatingą dėmesį skiriame kepenų, širdies, skydliaukės, inkstų ir kitų organų tyrimams.


Nepamirškite, kad prieš kraujo tyrimus į kliniką reikia atvykti nevalgius ir negėrus.

Jūsų patogumui jau dirbame ir šeštadieniais.


23 peržiūros

Naujausi įrašai

Rodyti viską