top of page

Vakcinacija

vaccination-2722937_1920.jpg

Vakcinacija Gardasil 9 vakcina

 

Pasaulyje gimdos kaklelio vėžys užima ketvirtą vietą tarp dažniausiai pasitaikančių vėžio formų, o Europoje ši onkologinė liga yra labiausiai paplitęs vėžinis susirgimas.  Kasmet pasaulyje  registruojama net 33 000 šios ligos susirgimo atvejų. Kiekvienais metais Lietuvoje gimdos kaklelio vėžys nustatomas nuo 400 iki 500 moterų, o mirtingumas siekia 10 atvejų 100 000 gyventojų – deja, tai vienas iš aukščiausių rodiklių Europoje.

Manoma, kad 99,7 % atvejų gimdos kaklelio vėžį sukelia ŽPV – žmogaus papilomos virusas, kurio suskaičiuojama apie 200 skirtingų rūšių. ŽPV yra virusinė, dažniausiai lėtinė liga, perduodama per odos bei gleivinių mikrotraumas lytinių santykių arba gimdymo metu. Beveik visi vyrai ir moterys, gyvenantys aktyvų lytinį gyvenimą, užsikrečia ŽPV ir taip padidina galimybę ŽPV sukeliamoms onkologinėms ligoms išsivystyti. ŽPV gali būti tiek gerybinių (karpos, kandilomos), tiek ikivėžinių būklių (displazijos, neoplazijos) arba onkologinių ligų (gimdos kaklelio, makšties, vulvos, storosios žarnos, varpos, burnaryklės vėžio) priežastimi. Kuo ilgiau ŽPV išlieka organizme, tuo tikimybė, jog virusas išnyks be pasekmių, mažėja, o galimybė diagnozuoti ikivėžinę būklę didėja.

Dažnai ŽPV užsikrėtę asmenys nejaučia jokių simptomų, tačiau jie yra infekuoti viruso nešiotojai, t. y. virusą gali perduoti kitiems. Vienu metu galima užsikrėsti net keliais ŽPV tipais. Tyrimų duomenimis, jau po pirmųjų intymių santykių lytiniuose takuose dažnai randama ŽPV infekcija. Net ir tie asmenys, kurie turėjo tik vieną lytinį partnerį taip pat gali užsikrėsti ŽPV.

Gardasil 9  – tai devyniavalentė vakcina, skirta aktyviajai imunizacijai nuo ŽPV (žmogaus papilomos viruso) sukeliamų ligų. Ši vakcina yra skirta ir moterims ir vyrams. Žmonėms, kuriems pirmosios injekcijos metu yra nuo 9 iki 14 metų (imtinai), vakcina gali būti skiepijami 2 arba 3 dozėmis. Asmenims, kurie pirmosios injekcijos metu jau yra sulaukę 15 ir daugiau metų, vakcina turi būti skiepijami pagal 3 dozių schemą. Vakcina suleidžiama į raumenis, žąsto deltinio raumens srityje.

 

Gardasil 9 injekcija rekomenduojama norint apsaugoti nuo ligų, kurias sukelia 6, 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 ar 58 tipo žmogaus papilomavirusas (ŽPV).  Šis skiepas apsaugo nuo gimdos kaklelio, lytinių lūpų, makšties, analinės srities ir kitų sričių vėžio sukelto ŽPV. 

Skiepas gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, tačiau jos nėra sunkios, dažnai  trumpalaikės. Injekcijos vietoje gali atsirasti skausmas, patinimas, paraudimas, kraujosruvos ar niežulys. Labai retai gali pasireikšti karščiavimas, nuovargis, svaigulys ar pykinimas.

Vakcina Gardasil 9 – viena patikimiausių prevencinių priemonių prieš anksčiau minėtus onkologinius susirgimus. Atvykusiems į kliniką „Sveikatos garantas“ prieš skiepijimą vakcina Gardasil 9 suteiksime išsamią konsultaciją. 

Užtikrinamas paciento konfidencialumas.

bottom of page