top of page
  • Writer's pictureSveikatos Garantas

Liepos 3 d. Sarkoma

Sarkoma – viena iš agresyviausių vėžio formų, galinti išsivystyti įvairiuose organuose. Dėl to, kad navikas formuojasi jungiamajame audinyje, sarkoma randama ir kauluose, kremzlėse, riebaliniame audinyje, kraujagyslėse bei kituose audiniuose. Būtent dėl šių priežasčių sarkoma pasižymi daugeliu rūšių.


Nors sarkoma ir retas vėžinis susirgimas, apimantis vos tik 1 proc. visų vėžinių susirgimų, tačiau kasmet Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei 150 sarkomos atvejų. Riziką susirgti šiuo vėžiu turi asmenys, kurių šeimos nariams buvo diagnozuota sarkoma, žmonės, kenčiantys dėl sutrikusios limfinės sistemos ar kontaktuojantys su specifinėmis cheminėmis medžiagomis, jonizuojančia spinduliuote, bei tie, kuriems pasireiškė virusinė Herpes-8 infekcija.

Įvairaus dydžio sarkomos dažniausiai diagnozuojamos galūnėse. Išaugusį ant kojos ar rankos gumbą gali pastebėti ir pats sergantysis. Diagnostika daug sudėtingesnė tuomet, kai sarkoma išsivysto pilvo, galvos ar kitose organizmo srityse. Kol navikas neišdidėja ar neišsiplečia tiek, kad ima spausti šalia esančius organus, žmogus išties nejaučia jokių simptomų.


Dažnai klaidingai manoma, kad jei aptinkamas ypač didelis darinys, tai jis greičiausiai yra nepiktybinis. Deja, tai tikrų tikriausias mitas. Nebūkite abejingi sveikatai! Užčiuopę nors ir mažiausią įtartiną guzelį, kuo skubiau kreipkitės į šeimos gydytoją. Yra tikimybė, kad bus rastas tik ankstyvos stadijos navikas.


Norėdami efektyviau įvertinti savo sveikatos būklę, apsilankykite pas klinikos „Sveikatos garantas“ šeimos gydytoją, kuri atliks ne tik profilaktinius sveikatos tikrinimus, bet ir konsultuos, diagnozuos ligą bei skirs tinkamą gydymą.


Šeimos gydytojas Jums išduos ir reikalingas sveikatos pažymas (elektroninius nedarbingumo pažymėjimus, sveikatos pažymos vairuotojams, darbui, leidimui įsigyti ginklą, laivavedžiams ir kt.).


Taigi, kuo anksčiau bus diagnozuota liga, tuo pacientas turi didesnę galimybę pasveikti. Laukiame!


3 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


bottom of page