top of page

Covid-19 tyrimai

pexels-cdc-3993212.jpg

COVID-19 yra sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronaviruso-2 (SARS-CoV-2) sukeliama liga, pradėjusi plisti 2019 m. gruodžio mėn. Kinijos Hubėjaus provincijos sostinėje Uhane. Jau 2020 m. sausio mėn. Kinijoje kilo šios ligos epidemija, o kai infekcija išplito kitose pasaulio šalyse, susirgimų dažnis pasiekė pandemijos lygį.

Virusas plinta per kvėpavimo takų sekreto lašelius ir aerozolius, kurie išsiskiria čiaudint, kosint ar bendraujant su kitais žmonėmis, nutolusiais nedideliu atstumu (paprastai mažiau nei du metrai). Užsikrėsti galima šiuos lašelius įkvepiant arba palietus nosį, burną ar akis, kuomet prieš tai buvo prisiliesta prie paviršių, ant kurių nusėdo užkrato lašeliai. Ligą - likus dviem dienoms iki simptomų pasireiškimo - gali perduoti ir ja užsikrėtęs asmuo.

Šiuo metu manoma, kad COVID-19 inkubacinis periodas (t. y. laikotarpis nuo viruso poveikio iki simptomų pradžios) vidutiniškai trunka apie 5-6 dienas, tačiau yra tikimybė, jog trukmė pailgėja iki keturiolikos dienų.

Klinikoje „Sveikatos garantas“ galima atlikti šiuos COVID-19 tyrimus: 

• SARS-CoV-2 (koronaviruso) Antigeno testą (Koloidinis gold) iš seilių;

• SARS-CoV-2 (koronaviruso) RNR tyrimą tikralaikės PGR metodu; 

• Anti–RBD SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgG antikūnų kiekybinį nustatymą. 

Išduodame šių tyrimų sertifikatus anglų bei rusų kalbomis.

Informaciją pateikiame į portalą e.sveikata.

SARS-CoV-2 (koronaviruso) Antigeno testas (Koloidinis gold) iš seilių yra skirtas aptikti viruso baltymui ir yra naudojamas besimptomiams COVID–19 atvejams nustatyti. Tyrimas visiškai neskausmingas, mėginys paimamas iš paciento seilių.  Greitojo COVID - 19 antigenų tyrimo rezultatą pacientas sužino jau po 15 minučių. Testo jautrumas - 99,99%, tikslumas - 99.75%, specifiškumas - 99,57%. Jei gaunamas teigiamas tyrimo rezultatas, ligos diagnozės patvirtinimui būtina atlikti molekulinį COVID - 19 tyrimą PGR metodu.

SARS-CoV-2 (koronaviruso) RNR tyrimas tikralaikės PGR metodu – tai molekulinis tyrimas, kuris atliekamas imant tepinėlį iš nosiaryklės ir gerklės. Testo rezultatas parodo, ar asmuo šiuo metu serga, ar - ne. Gavus teigiamą tyrimo rezultatą, diagnozuojama COVID-19 liga. Būtent šis tyrimas yra vienintelis, pagrindžiantis COVID–19 ligos diagnozę. Tai reiškia, jog norint teigti, kad iš tikrųjų sergama koronavirusu, būtina atlikti PGR SARS-CoV-2 tyrimą.

Anti-RBD SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgG antikūnų kiekybiniam nustatymui atlikti imamas kraujo mėginys. Anti-SARS-CoV-2 IgG antikūnai žmogaus organizme formuojasi sergant COVID-19 liga, ja persirgus ir po vakcinacijos (skiepijimo nuo COVID-19). Serologinis Anti-RBD Covid–19 tyrimas parodo tikslų susiformavusių antikūnų kiekį. Kartojant tyrimą galima stebėti antikūnų kiekio kitimus, jų dinamiką. Šis tyrimo metodas ypač tinka antikūnų formavimosi po vakcinacijos nuo koronaviruso vertinimui. Anti-SARS-CoV-2 antikūnai pradedami gaminti praėjus maždaug 4-7 dienoms nuo simptomų pasireiškimo, o juos aptikti kraujyje ir išmatuoti galima maždaug po 7-10 dienų nuo simptomų apraiškos pradžios. Geriausia tyrimą atlikti praėjus 2-3 savaitėms po persirgtos ligos ar skiepijimo nuo COVID-19. 

DĖMESIO! Informuojame apie sertifikatų išdavimo tvarką.

Pacientams, kaip atsakingiems keliautojams, rekomenduojame pasidomėti, kokio tyrimo reikia, norint išvykti į pasirinktą šalį, ar SARS-CoV-2 (koronaviruso) Antigeno testo (Koloidinis gold) iš seilių, ar SARS-CoV-2 (koronaviruso) RNR tyrimo tikralaikės PGR metodu, ar Anti–RBD SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgG antikūnų kiekybinio nustatymo.

Jei pageidaujate sertifikato, klinikos darbuotojus įspėkite iš anksto - prieš darant tyrimus.  

Būtina išankstinė registracija tel. +37037313232

bottom of page